Progr. | Beleidsindicatoren | Eenheid | 2025 | Meet-periode | Oegstgeest | Nederland | Bron |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Omvang huishoudelijk restafval1 | Kg/inwoner | Begroting | 2022 | 122,3 | 147,7 | CBS - Statistiek Huishoudelijk afval |
Jaarrekening | 2024 | 168 | 148 | ||||
2 | Hernieuwbare elektriciteit2 | % | Begroting | 2022 | 21,0% | 41,3% | Rijkswaterstaat Klimaatmonitor |
Jaarrekening | 2022 | 20,4% | 32,5% | ||||
3 | Functiemenging3 | % | Begroting | 2023 | 45,1% | 54,2% | CBS BAG/LISA - bewerking ABF Research 2019 |
Jaarrekening | 2024 | 46,0% | 54,5% | ||||
3 | Vestigingen (van bedrijven)4 | per 1.000 inw.15 t/m 64jr | Begroting | 2023 | 177,6 | 181,8 | LISA |
Jaarrekening | 2024 | 187 | 191,4 | ||||
3 | Nieuw gebouwde woningen5 | Aantal per 1.000 woningen | Begroting | 2023 | 10,6 | 9,1 | Basisregistraties adressen en gebouwen - bewerking ABF Research |
Jaarrekening | 2024 | 0,6 | 8,4 | ||||
3 | Demografische druk6 | % | Begroting | 2024 | 83,4% | 70,4% | CBS -Bevolkingsstatistiek |
Jaarrekening | 2025 | 84,2% | 70,7% | ||||
4 | Het aantal verwijzingen Halt per 1.000 inwoners van 12 tot 18 jaar7 | Per 1.000 jongeren | Begroting | 2023 | 11,8 | 8,7 | Stichting Halt |
Jaarrekening | 2025 | 9 | 10 | ||||
4 | Winkeldiefstal8 | Aantal per 1.000 inwoners | Begroting | 2023 | 3,5 | 2,5 | CBS - Diefstallen |
Jaarrekening | 2025 | 1,5 | 2,1 | ||||
4 | Geweldsmisdrijven9 | Aantal per 1.000 inwoners | Begroting | 2023 | 2,9 | 4,3 | CBS - Criminaliteit |
Jaarrekening | 2025 | 2,3 | 4,6 | ||||
4 | Diefstal uit woning10 | Aantal per 1.000 inwoners | Begroting | 2023 | 1,4 | 1,3 | CBS - Diefstallen |
Jaarrekening | 2025 | 1,5 | 1,2 | ||||
4 | Vernieling en beschadiging11 | Aantal per 1.000 inwoners | Begroting | 2023 | 4,7 | 5,8 | CBS - Criminaliteit |
Jaarrekening | 2025 | 3,1 | 5,7 | ||||
4 | Absoluut verzuim12 | Per 1.000 inw. 5-18 jr | Begroting | 2023 | 8,7 | 6,3 | DUO/Ingrado |
Jaarrekening | 2024 | 11,3 | 6,7 | ||||
4 | Relatief verzuim13 | Per 1.000 inw. 5-18 jr | Begroting | 2023 | 8,7 | 27,2 | DUO/Ingrado |
Jaarrekening | 2024 | 15 | 28 | ||||
4 | % Voortijdige schoolverlaters14 | % | Begroting | 2023 | 1,5% | 2,4% | DUO/Ingrado |
Jaarrekening | 2024 | 1,1% | 2,3% | ||||
4 | % Niet-wekelijkse sporters15 | % | Begroting | 2023 | 36,9% | 46,4% | Gezondheidsmonitor volwassenen (en ouderen), GGD’en, CBS en RIVM |
Jaarrekening | 2024 | 31,6% | 42,5% | ||||
4 | Banen16 | Aantal per 1.000 inwoners in de leeftijd 15 - 64 jaar | Begroting | 2023 | 585,1 | 836,6 | CBS Bevolkingsstatistiek / LISA - bewerking ABF Research |
Jaarrekening | 2024 | 611,1 | 850,2 | ||||
4 | Jongeren met een delict voor de rechter17 | % 12 t/m 21 jarigen | Begroting | 2022 | 1,0% | 1,0% | CBS Jeugd |
Jaarrekening | 2023 | 1,0% | 1,0% | ||||
4 | Kinderen in armoede18 | % kinderen tot 18 jaar | Begroting | 2022 | 3,0% | 6,0% | CBS Jeugd |
Jaarrekening | 2024 | 4,0% | 6,0% | ||||
4 | Netto arbeidsparticipatie19 | % van de werkzame beroepsbevolking ten opzichte van de beroepsbevolking | Begroting | 2023 | 75,4% | 73,1% | CBS - Arbeidsdeelname |
Jaarrekening | 2024 | 75,1% | 73,2% | ||||
4 | Jeugdwerkloosheid20 | % 16 t/m 22 jarigen | Begroting | 2022 | 1,0% | 1,0% | CBS Jeugd |
Jaarrekening | 2024 | 1,0% | 2,0% | ||||
4 | Personen met een bijstandsuitkering21 | Per 10.000 inw 18 jaar en ouder | Begroting | 2023 | 218,5 | 344,8 | CBS - Participatiewet |
Jaarrekening | 2025 | 165,0 | 281,2 | ||||
4 | Lopende re-integratievoorzieningen22 | Per 10.000 inwoners van 15-64 jaar | Begroting | 2023 | 185,2 | 191,5 | CBS Jeugd |
Jaarrekening | 2024 | 178 | 203,1 | ||||
4 | Jongeren met jeugdhulp23 | % van alle jongeren tot 18 jaar | Begroting | 2023 | 14,9% | 13,5% | CBS Jeugd |
Jaarrekening | 2024 | 14,3% | 14,0% | ||||
4 | Jongeren met jeugdbescherming24 | % van alle jongeren tot 18 jaar | Begroting | 2023 | 0,6% | 1,1% | CBS Jeugd |
Jaarrekening | 2024 | 0,5% | 1,0% | ||||
4 | Jongeren met jeugdreclassering25 | % van alle jongeren van 12 tot 23 jaar | Begroting | 2023 | n/b | 0,3% | CBS Jeugd |
Jaarrekening | 2024 | n/b | 0,4% | ||||
4 | Cliënten met een maatwerkarrangement Wmo26 | Aantal per 10.000 inwoners | Begroting | 2023 | 510 | 700 | CBS - Monitor Sociaal Domein Wmo |
Jaarrekening | 2025 | 510 | 660 | ||||
6 | Formatie27 | Fte per 1.000 inwoners | Begroting | 2024 | 6,44 | n.v.t. | Decade/Beaufort |
Jaarrekening | 2025 | 6,33 | n.v.t. | ||||
6 | Bezetting27 | Fte per 1.000 inwoners | Begroting | 2024 | 5,69 | n.v.t. | Decade/Beaufort |
Jaarrekening | 2025 | 5,71 | n.v.t. | ||||
6 | Organisatiekosten | Kosten per inwoner | Begroting | 2024 | 782,97 | n.v.t. | Begroting |
Jaarrekening | 2025 | 725,05 | n.v.t. | ||||
6 | Externe inhuur28 | Kosten als % van totale loonsom + totale kosten inhuur externen | Begroting | 2024 | 10,0% | n.v.t. | Begroting |
Jaarrekening | 2025 | 15,9% | n.v.t. | ||||
6 | Overhead | % van totale lasten | Begroting | 2024 | 13,9% | n.v.t. | Begroting |
Jaarrekening | 2025 | 12,9% | n.v.t. | ||||
7 | Gemiddelde Woz-waarde29 | Duizend euro | Begroting | 2024 | 565 | 379 | CBS - Statistiek Waarde Onroerende Zaken |
Jaarrekening | 2025 | 600 | 398 | ||||
7 | Gemeentelijke woonlasten eenpersoonshuishouden30 | Euro | Begroting | 2024 | 1313 | n/b | COELO, Groningen |
Jaarrekening | 2025 | 1398 | 957 | ||||
7 | Gemeentelijke woonlasten meerpersoonshuishouden31 | Euro | Begroting | 2024 | 1502 | n/b | COELO, Groningen |
Jaarrekening | 2025 | 1606 | 1050 | ||||